Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Reklamowanie w pracowni - jak to powinno normalnie wyglądać ??

reklamacja gwarancja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 czerwiec 2014 - 11:10

Tak pokrótce blanki Pst894-2 są w ciągłej sprzedaży i na stanie .

Co do wad materiałowych -lub transportowych jeżeli zachodzi to na poziomie pracowni -to pracownie o ile nadal są -pracują w branży to jest to załatwiane między nimi . Jeżeli pęknięcie wychodzi nad wodą -złamanie to jest to naprawdę trudne do stwierdzenia i wtedy najlepiej jest skorzystać z tego co oferuje Phenix . Można się też ciągać po sądach opluwać na forum lub nawet zgłaszać wymyślone rzeczy do skarbówki ( z tym ostatnim fujka -ale są takie parszywce nawet wśród wędkarzy  :)  ). Jak znam życie to sprawa dotyczy pracowni , która działa ale nie działa -i są tam średnio raz na rok jakieś dziwne zgłoszenia a to dolnik jak nożem ucięty albo jakieś inne dziwne niespotykane rzeczy , które każdy zbrojmistrz natychmiast by wychwycił . Jest Problem dzwonić do nas , chce się trochę ponarzekać no to jest forum .

 

 

 

Poztym sezon boleniowy w pełni  i  raczej zależało by mi  na szybkim załatwieniu sprawy  -jak  jest tak jak się domyślam  to  sparawa trwa dużo dłużej niż 2 miesiące.... a ja o niej dowiaduje się jak zwykle z forum :huh:  

 

W linku poniżej spis przedstawicieli .

 

http://rodmas.pl/?page_id=204

 

Pozdrawiam

 

 

Łukasz


  • popper, Baars i minecjusz lubią to

#42 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 czerwiec 2014 - 12:12

Można się też ciągać po sądach opluwać na forum lub nawet zgłaszać wymyślone rzeczy do skarbówki

 

Łukasz, o czym Ty mówisz? Jest wada materiałowa, blank ma podłużną perforację, podobnie jak kolejny, na który chciano go wymienić, a pewnie na zmiażdżony nie wygląda, nie rozpatrzono reklamacji w terminie ustawowym, nie minęło pół roku, ciężar dowodu spoczywa na sprzedawcy. Gość ma płacić 60 papierów, żeby było wam wygodniej i żebyś nie musiał się użerać z pracownią, której prawdopodobnie - wszystko na to wskazuje - sprzedałeś bubla? Heh, dobre :) Tylko nie pisz, proszę, że chcesz pomóc szybko załatwić sprawę :) Ustawa ją załatwi, spokojnie. I jak człowiek, który teraz chowa głowę w piasek ma w niej dość oleju - bardzo szybko. RPK skutecznie motywuje finansowo.

 

Ja na miejscu Tomka chciałbym zwrot kasy i tyle w temacie. Pozdrawiam serdecznie i spadam, bo za 50 minut wyjeżdżam do Norbotten. Tomku, jeszcze raz powodzenia.



#43 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 18 czerwiec 2014 - 12:21

Oooo witam

 

Dziękuję za swój komentarz Panie Łukaszu tym bardziej że "nie wywoływałem" do tablicy.

Dla mnie dystrybutor Rodmas - nie jest stroną w sprawie w moim mniemaniu gdyż żadnego dealu/ustalenia z wami nie robiłem, a to co opisuję dotyczy kontaktu JA - pracownia.

Swoją drogą podobno kij został wysłany do was na początku maja... no i ten nowy blank z takim samym uszkodzeniem - to chyba o czymś świadczy.

Jeśli to prawda co pracownia napisała (wkleiłem to na poprzednich stronach) to na pewno kojarzy Pan temat.

 

Dzisiaj rozmawiałem telefonicznie i ze "zbrojmistrzem" oraz obecnym właścicielem pracowni.

Rozmawiałem to za dużo powiedziane....już nie było klepania po plecach i powitarzania "będziesz zadowolony" tylko dyplomatyczne odpowiedzi udziele na mejla.

Nie lubię jak ktoś mówi do mnie "słuchaj no ty mnie !!" oraz to że wtedy czy wtedy to nie on zarządzał pracownią.

 

Nie będę czekał tydzień czy dwa. wracam w niedziele i zrobię opisy całej sytuacji.

 

 

Wiem wiem że sezon w pełni ale z tym już sobie poradziłem, więc teraz na spokojnie do tego podchodzę...stracę to stracę ....ale kto więcej ?

 

Pozdrawiam


Użytkownik deichkind edytował ten post 18 czerwiec 2014 - 12:23

  • pepso lubi to

#44 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 czerwiec 2014 - 13:34

Cześć  Tomek jak by były dalsze problemy to daj proszę znać  -ale myślę ,że wszystko załatwisz  , a jak nie to dzwoń  blanki są od ręki  .

 

Krzysiek  a co ty adwokat Tomka jesteś daj sobie na luz  .  Jak blank był uszkodzony to załatwimy  to z Tomkiem  nie z Tobą  więc przestań się wymądrzać  bo wszystkich rozumów chyba jeszcze nie pozjadałeś :)  ale jesteś na dobrej drodze ...   Tak przy okazji napisałem to  bo chciałem pomóc  robimy często reklamacje pracowni , które wypadły z obiegu  , lub nawet takie po 6 latach  gdzie  nic zrobić ustawowo byśmy  nie musieli  .

 

Co do wymiany blanku   na kolejny wadliwy  to nie jest to prawda  bo żadnej wędki nie otrzymaliśmy .

 

Pozdrawiam

 

Łukasz


Użytkownik Łukasz Masiak edytował ten post 18 czerwiec 2014 - 13:38


#45 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 18 czerwiec 2014 - 13:49

Dziękuję panie Łukaszu. Tym ostatnim zdaniem rozwiał pan wszelkie moje wątpliwości i zasady normalnego zachowania. Wracam w weekend i opisuje co i jak. Dzięki raz jeszcze... Hehehe kłamstwo ma krótkie nogi.

#46 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 czerwiec 2014 - 13:54

W przeciwieństwie do Ciebie nie wprowadzam nikogo w błąd. Poza tym zostałem poproszony o pomoc. Chyba wystarczy? :)
Wiem, że obowiązki sprzedawcy narzucone ustawą są mu bardzo niewygodne. Cóż, taki lajf.
Do osobistych wycieczek się nie odniosę, wybacz.

#47 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 czerwiec 2014 - 14:55

Dziękuję panie Łukaszu. Tym ostatnim zdaniem rozwiał pan wszelkie moje wątpliwości i zasady normalnego zachowania. Wracam w weekend i opisuje co i jak. Dzięki raz jeszcze... Hehehe kłamstwo ma krótkie nogi.


Mam już swój typ jezeli chodzi o "rodbuildera".

Ale z cierpliwością poczekam...
  • popper lubi to

#48 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 18 czerwiec 2014 - 14:57

Mam już swój typ jezeli chodzi o "rodbuildera".

Ale z cierpliwością poczekam...

Pewnie myślimy Wojtku o ''TYM'' samym mistrzu ??? :P  :P  :P



#49 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 czerwiec 2014 - 14:59

Żeby tylko worek się nie rozwiązał...

#50 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 18 czerwiec 2014 - 20:48

O jakim budowniczym byście nie myśleli i jak byśce się nie głowili, to blanki bierze z Rodmas, bo nie ma innej mozliwosci, i przestańcie gnój robić. Zawsze znajdą winnego i powieszą.

Trzeba na drugi raz pisać kto, to moze wyjaśni tu na forum i nie będzie trzeba czytać tych insynuacji. 



#51 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 czerwiec 2014 - 23:49

To chyba dobrze ,że blanki bierze z Rodmasu bo sprawa będzie załatwiona . :)

 

Tak jest Marku  pisać kto  - rozstrzelać , baczność , spoczni  i  20 pompek  :)  albo odwrotnie

 

Pozdrawiam

 

Łukasz



#52 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 czerwiec 2014 - 07:38

Zwykle nie wypowiadam się w takich sytuacjach bo więcej w nich emocji i często intrygi podsycanej jakimiś dziwnymi intencjami ale tym razem zrobię wyjątek gdyż to co się przydarzyło Tomkowi w tym blanku przydarzyło się i mnie.

Pękniecie to wygląda dokładnie tak jak opisał Tomek, czyli na nie złożonej wędce czuć jedynie pod paznokciem niewielki przeskok natomiast po złożeniu części żeńskiej z męską szczelina, szpara czy jak kto woli dziura powiększa się już bardzo widocznie.

Myślę, ale nie jestem pewny tego, że to wada źle obrobionego złącza polegająca na rozpychaniu części żeńskiej przez bardzo głęboko wchodzącą część męską i stąd powstaje to pękniecie, co powinno być zauważone przez osoby dokonujące kontroli a już na pewno przez dystrybutora a jeśli nie to ostatecznie przez rodbuildera. Trzech ślepych po kolei to trochę za dużo jak na przypadek :huh:

Od razu na myśl przychodzą dwie myśli, albo składają wędki tak mechanicznie, że nie patrzą na to,- albo to celowe- bo najpierw trzeba sprzedać a potem można robić reklamację a klient nadal płaci.

W mojej sytuacji nie byłem pewien czy uszkodzenie to było od początku bo nie obejrzałem dokładnie wędki tylko poleciałem łowić, czy powstało po pierwszym łowieniu...

Także reakcja rodbuildera była inna,- usłyszałem od razu pakuj kij robimy nową szczytówkę albo łów i jak się rozleci to wtedy to zrobimy.

Postanowiłem eksperymentować i łowiłem dalej (gdyż w tamtym czasie Łukasz nie miał akurat tych blanków) i wyciągnąłem kilka ładnych ryb w tym bolenia +80cm a dziura ani się nie powiększyła ani kij się nie złamał co nie oznacza, że mnie to nie wkurzało...

 

Piszę to tylko dlatego, że jak widzę to powtarzająca się sytuacja (wada) i to jest niepokojące.

Poza tym blank jest super fajny,- jak nie ma wad :P i jest najlepszą 12lb-ką jaką miałem od wielu lat :) a ponieważ zdanie to podziela kilku znanych mi wędkarskich praktyków to uważam, że jest znakomitą reklamą dla teamu Łukasz&Phenix i może trzeba coś Łukaszu dopracować albo bacznie się przyglądać temu co idzie w świat do pracowni bo szkoda żeby taki szajs był przyklejony do wybitnego ( w swojej klasie) blanku.

Wyjście na jaw takich kwiatków zabiera 'paru" klientów i to chyba nie jest potrzebne :rolleyes: tym bardziej, że to chyba nie tylko te dwa bliźniacze przypadki?


  • Łukasz Masiak lubi to

#53 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 19 czerwiec 2014 - 08:01

Arek, dzięki.

Jako że jestem fanem dzielenia się doświadczeniami, to wg mnie bezwzględnie powinna być tutaj nazwa pracowni. Póki co wątek pokazał, że blank jest wadliwie zaprojektowany,  dystrybutor kompletnie olewa kontrole jakości, ewentualnie działa z rozmysłem wprowadzając wadliwe produkty (by przy okazji błysnąć na forum, że sprawa będzie szybko i skutecznie załatwiona - gdzie tu logika?). No i niejako przy okazji blanku mamy pracownie, która wprowadza w błąd klienta i nie stosuje się do obowiązujących przepisów.

To jest forum, tu się wymienia doświadczenia, wiec jeżeli Tomek jest przekonany, że go robią "w wała", to bezwzględnie powinien przestrzec innych.


  • Łukasz Masiak lubi to

#54 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 19 czerwiec 2014 - 08:51

 

Pękniecie to wygląda dokładnie tak jak opisał Tomek, czyli na nie złożonej wędce czuć jedynie pod paznokciem niewielki przeskok natomiast po złożeniu części żeńskiej z męską szczelina, szpara czy jak kto woli dziura powiększa się już bardzo widocznie.

Myślę, ale nie jestem pewny tego, że to wada źle obrobionego złącza polegająca na rozpychaniu części żeńskiej przez bardzo głęboko wchodzącą część męską i stąd powstaje to pękniecie, co powinno być zauważone przez osoby dokonujące kontroli a już na pewno przez dystrybutora a jeśli nie to ostatecznie przez rodbuildera. Trzech ślepych po kolei to trochę za dużo jak na przypadek :huh:

 

 

Też pewnie zdjęcia nie ma. Róbcie Panowie zdjęcia uszkodzeń, defektów, złamań. Taka dokumentacja fotograficzna może być cenna na forum. Nawet w jakimś jednym wątku to mogłoby być. 



#55 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 czerwiec 2014 - 09:03

Arku Krzyśku a na ile blanków  Pst894 -2  a było ich pewnie koło 100  to się zdarzyło 2-3 razy przez kilka lat  , bez jaj  blank na złączu może się rozszczelnić  od wielu  czynników od ziarna piasku  począwszy  na zgnieceniu w transporcie -jak złącze jest źle obrobione to klika , albo   się klinuje  , ale też się to zdarzyć może , o zwyczajnym poluzowaniu złączu  w czasie siłowych  rzutów nie wspomnę  .  W każdym 2 skałdzie na jaki w życiu łowiłem złącze się sprawdza w czasie  łowienia  a najlepiej to dać dobry grafit w spreyu .

Tomek zachował się po dżentelmeńsku,  nie opluł żadnej pracowni i chce mieć wedkę do łowienia  ,  A parę osób  ma za ciasną gumkę w majtkach  i robi  bajzel za każdym razem gdy sprawa dotyczy Phenixa  dla mnie tak to wygląda i tyle  :) 

 

Krzysiek przestań sugerować innym co mają myśleć i pisać  , nie dorabiaj  tez proszę teorii o olewaniu   kontroli jakości blanków  bo nie masz o tym zielonego pojęcia , lubisz poprostu jak  na forum jest dym z tego co zauważyłem -a to dość smutne jest .  ,A i pewnie   zaraz strzelisz focha  :)

 

Pozdrawiam

 

Łukasz



#56 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 19 czerwiec 2014 - 09:23

 

To jest forum, tu się wymienia doświadczenia, wiec jeżeli Tomek jest przekonany, że go robią "w wała", to bezwzględnie powinien przestrzec innych.

 

Forum bywa jednak trochę nadużywane. Każdy chce aby jego sprawy zostały rozwiązane pomyślnie. Ja bym chciał i dlatego każdemu oprócz polityków życzę zawsze końca sprawy po ich myśli. Ten, jak i wcześniejsze jak i zapewne przyszłe wątki, w jakiś sposób mogą przyspieszyć sprawy. Niemniej sposób taki budzi niesmak, czasem większy czasem tylko politowanie. Trudno bowiem wyobrazić sobie, że ktoś prowadzi jakiś biznes w złej wierze. Raczej stara się wykonywać czynności jak najlepiej, a wypadki, niedopatrzenia zdarzają się każdemu. Nie wiem ilu z Was pracuje na własny rachunek i dla ilu z Was dobre imię decyduje o powodzeniu przedsięwzięcia, ale miejcie to na uwadze. W takich wątkach niemal natychmiast zaczyna się lincz.. Nikogo już potem nie interesuje jak i co się toczyło. Z jakiegoś jednego przypadku robi się regułę. Nikogo nie bronię, ale miejmy trochę więcej cierpliwości, w oczekiwaniu na fakty oraz pełny obraz sytuacji. Zwłaszcza, przed końcem sprawy jak również z tego powodu, że często przy podobnych sytuacjach nie wszystkie strony sporu się wypowiadają.  :)



#57 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 czerwiec 2014 - 09:24

Acha i  odnośnie dostępności blanków , szczególnie reklamacyjnych to najlepiej  pisać   bezpośrednio   do nas  .

 

Pozdrawiam

 

Łukasz



#58 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 czerwiec 2014 - 09:33

Żeby rozluźnic , nie mam na myśli sraczki forumowej , klimat tego wątku chciałbym usłyszec opinię kolegi @Bujo , co on mysli na temat blanków feniksów ;)  Poza tym , wszystko wskazuje na to , że sprawa dla Tomka dobrze sie zakończy :) 

Co to za pracownia oj chciałbym wiedzieć , czarna lista by się powiększyła :P



#59 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 19 czerwiec 2014 - 09:47

Temat poważny ,ale tylko w kontakście relacji Tomka z pracownią.Cała reszta to bicie piany ,po części wynikające z niewątpliwego sukcesu Phenixa na rynku,. skutkującego zarazem mniejszym popotem produktów  innych producentów.

A że bubel trafi się co jakiś czas wśród najlepszych produktów ,wiadomo nie od dziś , ale jak zostanie wykożystany, mamy przykład w wątku. :)


  • popper, Meme i Rheinangler lubią to

#60 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 czerwiec 2014 - 10:02

Arku Krzyśku a na ile blanków  Pst894 -2  a było ich pewnie koło 100  to się zdarzyło 2-3 razy przez kilka lat  

Pozdrawiam

 

Łukasz

Łukasz,- Ty tylko wiesz ile? jeśli faktycznie 2-3 przypadki to niewiele a ja nie mam w sobie najmniejszej nawet smykałki do prowadzenia śledztw i innych gówno-burzy jak to kiedyś ładnie ujął Rafał -Dąbek  ;) Tym bardziej, że takie wpadki zdarzają sie wszystkim producentom :rolleyes:

W moim przypadku zła obsługa złącza nie wchodzi w grę bo zawsze zamykam kij na tzw zamek i poprawiam w trakcie łowienia wielokrotnie,- jeśli jest potrzeba.

Co do blanków Phenixa mam do nich wiele zaufania i wielokrotnie pisałem o ich niezaprzeczalnych zaletach w odniesieniu do innych znanych mi tzw wiodących firm.

Jednak to, że je lubię nie oznacza, że jestem ślepy na ich ewentualne wady. Uważam tylko że kiedy się już coś publicznie mówi należy to robić rzetelnie lub przynajmniej w oparciu o własne doświadczenia. Co więcej uważam Phenix jest to bardzo prężnie, mocniej niż inne rozwijająca się firma i zawsze kiedy pojawiają sie w niej nowości chętnie po nie sięgam jeśli pasują do moich warunków :)

Obojętnie czy dotyczy to Phenixa, Batsona, Loomisa, Lamiglasa, CD-ka czy innych wypowiedzi w stylu bije na głowę konkurencję albo jest do dupy itd uważam za przejaw co najmniej niezdrowych uczuć wobec narzędzia jakim jest wędka.

Połamałem już wiele wędek miedzy innymi Hardego, Lamiglasa, Sedga, Phenixa,Loomisa w 90% z własnej winy ale mimo to nigdy jeszcze nie miałem najmniejszego problemu z reklamacją...

 

PS

Nie mam żadnego feniksa w tytanach   :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 19 czerwiec 2014 - 10:17

  • Maciek_7 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: reklamacja, gwarancja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych