Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Reklamacje w pracowniach rodbuildingowych

gwarancja reklamacja

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
348 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 21 luty 2013 - 16:44

Witam,

 

Czyli jak dobrze rozumuje zaniosles wedke do naprawy, podklejono przelotke i odebrales calosc z pracowni. Nie mozna bylo wtedy powiedziec, ze nie jestes zadowolony z wykonanej naprawy i ze ta druga przelotka tez nie jest ok? 

 

Bujo



#182 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 luty 2013 - 17:33

Witam,

 

Czyli jak dobrze rozumuje zaniosles wedke do naprawy, podklejono przelotke i odebrales calosc z pracowni. Nie mozna bylo wtedy powiedziec, ze nie jestes zadowolony z wykonanej naprawy i ze ta druga przelotka tez nie jest ok? 

 

Bujo

Michał a nie uważasz, że rodbuiler sam powinien ocenić czy lakierowanie przelotek jest akceptowale tzn, do przyjęcia wizualnego dla oka?


Użytkownik Jozi edytował ten post 21 luty 2013 - 17:33


#183 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 21 luty 2013 - 17:46

Jozi święte słowa. Miejmy nadzieję że sprawa zaostanie szybko załatwiona.



#184 OFFLINE   wurth5

wurth5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 21 luty 2013 - 18:51

Sądzę, że to pewne nadużycie wciąganie wszystkich uzytkowników w ta dyskusję, sprawa nie została do końca właściwie załatwiona drogą mailową, telefoniczną, osobistego stawienia się w tejże pracowni. Tu prowadzi się dyskusję, a tak nie powinno być. Piklenie się, że ktoś nie odpowiedział na maila z jedno, czy dwudniowym opóźnieniem, to już total przesada.

Rozumiem, że to są prywatne pieniadze i usługa musi być wykonana własciwie, zdażaja się jednak błędy w sztuce i po to jest rękojmia, czy reklamacja, zeby to załatwić. Zanim sfinalizowano sprawę kolega pozwolił sobie na szereg różnych wypowiedzi, wklejek korespondencji itp. Za wcześnie to zrobił, za wcześnie i już.

 

 

Kolego yankis nikt nikogo tu w nic nie wciąga, sam z własnej woli, podnosisz temat dyskusji. Ja z wyjątkową przyjemnością, śledzę ten wątek i oczywiście mam tu swoje przemyślenia i zostawię je dla siebie, ale po to powstają takie fora, by na nich pisać, nie tylko o tym co piękne i przyjemne ,świat składa się z wielu barw, a jeśli komuś się nie podoba konkretny temat ,nikt nie zmusza cię przyjacielu, do brania udziału w tej dyskusji ,a nawet czytania,pozdrawiam.



#185 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 21 luty 2013 - 19:51

Kolego yankis nikt nikogo tu w nic nie wciąga, sam z własnej woli, podnosisz temat dyskusji. Ja z wyjątkową przyjemnością, śledzę ten wątek i oczywiście mam tu swoje przemyślenia i zostawię je dla siebie, ale po to powstają takie fora, by na nich pisać, nie tylko o tym co piękne i przyjemne ,świat składa się z wielu barw, a jeśli komuś się nie podoba konkretny temat ,nikt nie zmusza cię przyjacielu, do brania udziału w tej dyskusji ,a nawet czytania,pozdrawiam.

ja nie bardzo potrafię zrozumieć jak można z "wyjątkową przyjemnością śledzić wątek" w którym dwaj koledzy wędkarze się kłócą.... :huh: tak Ci to pasuje....?Ciebie kolego,także nikt nie zmusza do wywnętrzania się i opisywania jakie Ty czerpiesz przyjemności z tego wątku...pzdr



#186 OFFLINE   wurth5

wurth5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 21 luty 2013 - 20:00

krystiano Ja też nie rozumiem czemu ten świat jest taki pokręcony ale staram się go zrozumieć  i to jest i owszem przyjemne , a dziwią mnie takie opinie jak Twoja . Co czerpie odpowiem bo widzę że za trudne to dla ciebie wiedzę.



#187 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 21 luty 2013 - 20:06

Ok, jak zauważyłeś każdy może tu wyrazić swoje zdanie i ja wyraziłem swoje.

 

Jeśli sprawa nie zostanie pomyślnie rozwiązana dla klienta, to również to skomentuję, oczywiście negatywnie.



#188 OFFLINE   Grzesiek88

Grzesiek88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaZawóz-Nürnberg
  • Imię:Grzesiek

Napisano 21 luty 2013 - 20:11

Moim zdaniem fajnie, że takie sprawy są opisywane na forum.Myślę że to troszkę będzie taki zimny prysznic dla BRC i nie tylko.I pewnie już więcej taka sytuacja się nie powtórzy.Ja uważam że winę ponosi tylko i wyłącznie pracownia.Począwszy od tego, że klient nie dostał rachunku i karty gwarancyjnej do fuszerki przy naprawie pogwarancyjnej.



#189 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 21 luty 2013 - 20:43

Co czerpie odpowiem bo widzę że za trudne to dla ciebie wiedzę.

nie mierz wszystkich swoją miarą....a tak na marginesie to gratuluję posiadanej wiedzy,jest powód do dumy,,,pzdr



#190 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 21 luty 2013 - 20:50

Panowie przestancie bić piane  ;)  niepotrzebnie.

Nic sensownego z tego nie wynika i niewiele ma wspolnego z opisywanym problemem :angry:

Dajcie sprawe załatwić samym zainteresowanym  :) w sposób spokojny i merytoryczny ;)

 

Ps. Prosze moderatora o wydzielenie niepotrzebnej i nic nie wnoszącej dyskusji.


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 21 luty 2013 - 20:51


#191 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 21 luty 2013 - 21:46

Może i jest bita piana, bo mnie zżyma, jak zaraz psy wszyscy wieszają.

Klient bierze zanosi wędkę i ma być naprawiona, ale niech ją do cholery tam zaniesie. Czy to będzie pierwsza, czy druga, czy trzecia poprawka nie jest istotne.

I po kiego tam jakieś och, ach, jak można tak przelotkę polakierować, owszem można, bo lakier ma tendencję do cofania się, chociaż po nałożeniu wydawało się, że jest ok. Czasami światło jest złe i wydaje się, ze jest dobrze, a w dziennym świetle już jest gorzej. Niestety trzeba proces suszenia kontrolować i zareagować jak jest jeszcze czas, ale można też po wyschnięciu poprawić.

 

Nie lubię jak się pracownie same reklamują, ale też nie lubię, jak szybko próbuje się je zdyskredytować.

 

Piany by nie było, jakby po pierwszym negatywnym poście klienta i odpowiedzi rodbuildera, zwyczajnie klient wziął i zaniósł wędkę do naprawy, a nie dalej się rozpisywał o pierdołach, marżach, uchwycie za 25,20 PLN, a nie 28 i takie tam bzdety.

 

 

Zdarzyło mi się reklamować blank, czy inne rzeczy w pracowniach i żaden rachunek do tego nie jest potrzebny. Wędki są sygnowane przez pracownie, numerowane itp. Dodatkowo prowadzi się korespondencję lub zwyczajnie kupuje w sklepie internetowym jako zarejestrowany i to wystarczy. Reklamowałem w necie tak również monitory, lodówki i inne rzeczy nie posiadając faktur.


Użytkownik yankis edytował ten post 21 luty 2013 - 21:47


#192 OFFLINE   Ronax

Ronax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaKrosno

Napisano 21 luty 2013 - 22:13

Zdarzyło mi się reklamować blank, czy inne rzeczy w pracowniach i żaden rachunek do tego nie jest potrzebny. Reklamowałem w necie tak również monitory, lodówki i inne rzeczy nie posiadając faktur.

 

Koledzy mamy następcę Chucka Norrisa :D

Sory nie moglem się powstrzymać hehehehe



#193 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 21 luty 2013 - 22:59

Koledzy mamy następcę Chucka Norrisa :D

Sory nie moglem się powstrzymać hehehehe

 

No trochę jestem do niego podobny, myślisz, ze się pomylili biorąc mnie za niego i zwyczajnie ze strachu uwzględnili reklamację? B)



#194 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 22 luty 2013 - 10:38

Bujo mówiłem, masz to opisane w wątku BRC.

 

Yankis, wszystko pięknie, ale na razie warunki na jakich miałbym oddać wędkę do reklamacji są dla mnie nie do przyjęcia.



#195 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 22 luty 2013 - 11:15

Klient bierze zanosi wędkę i ma być naprawiona, ale niech ją do cholery tam zaniesie. Czy to będzie pierwsza, czy druga, czy trzecia poprawka nie jest istotne.

I po kiego tam jakieś och, ach, jak można tak przelotkę polakierować, owszem można, bo lakier ma tendencję do cofania się, chociaż po nałożeniu wydawało się, że jest ok. Czasami światło jest złe i wydaje się, ze jest dobrze, a w dziennym świetle już jest gorzej. Niestety trzeba proces suszenia kontrolować i zareagować jak jest jeszcze czas, ale można też po wyschnięciu poprawić.

To napisałeś o renomowanej repracowni rodbuldingowej ? Tak widzisz sprawę solidności wykonywanego zlecenia?

 

Dziwne...



#196 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 22 luty 2013 - 11:53

Bogumił o jakich warunkach piszesz???

Zanosze wedke do pracowni lub wysyłam - masz potwierdzenie i tyle.

Określasz termin i po sprawie.

Jesli naprawa Ciebie nie satysfakcjonuje masz prawo egzekwować swoje prawa zgodnie z gwarancją.

Pozdrawiam Karol.



#197 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 22 luty 2013 - 12:05

.

 

 

.... ale na razie warunki na jakich miałbym oddać wędkę do reklamacji są dla mnie nie do przyjęcia.....

 

Warunki zrealizowania naprawy gwarancyjnej są bardzo jasno podane w karcie.

Do momentu kiedy wędka nie będzie dostarczona do pracowni można uznać że sprawy nie ma. Płacz na forum nic tu nie pomoże.

Nie będę kolejny raz opisywał tego dlaczego co i jak. Zaczynam myśleć że cały problem istnieje tylko w głowie klienta, bo ja dowodu na to że coś jest źle nadal nie mam.

 

Nie mam też możliwości jakiegokolwiek rozwiązania problemu. Jeżeli w ciągu tygodnia wędka nie będzie dostarczona całą ta sprawę będę traktował jak próbę zakłamania wizerunku firmy i skieruję sprawę na drogę sądową.

 

Nikt nie podważa tego co jest na zdjęciach, nikt nie wycofuje się z realizacji naprawy gwarancyjnej łącznie z wymianą rzeczonego blanku na nowy jak zajdzie taka potrzeba.

 

 

Stanowisko naszej pracowni jest bardzo jasno określone. Wydaje mi się że jakiekolwiek spekulacje czy ma być tak czy inaczej są nie na miejscu. Każda pracownia może popełnić błąd i jako taka musi mieć możliwość naprawy lub wymiany.

 

Tyle mam do powiedzenia w tym temacie.


Użytkownik robbox4 edytował ten post 22 luty 2013 - 12:06


#198 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 22 luty 2013 - 12:08

Bujo mówiłem, masz to opisane w wątku BRC.

 

Yankis, wszystko pięknie, ale na razie warunki na jakich miałbym oddać wędkę do reklamacji są dla mnie nie do przyjęcia.

 

@robbox4 w jednym z ostatnich postów w tym temacie napisał wyraźnie - cytuję: "Czekam na wędkę, przyznałem że jest to możliwy bład mój, co mam jeszcze zrobić? Posypać głowę popiołem? Biegać na bosaka na jasną górę z pokutą? Jeżeli zrobiłem coś źle to jak najbardziej to poprawie naprawie wymienię zamienię lub zrobię żeby było dobrze."

Czy zatem wędka znalazła się już w pracowni czy nadal jej nie dostarczyłeś bo coś jest dla Ciebie nie do przyjęcia? Znaczy co, pracownia postawiła Ci jakieś warunki oddania kija do reklamacji?

Rozumiem, gdyby pracownia nie chciała przyjąć wędki z powodu braku rachunku, faktury czy jakiegoś innego kwitka, ale tutaj @robbox4 kilkukrotnie sam namawia do dostarczenia kija. Co jest więc nie tak? Nic nie rozumiem...

 

Jedyne co wydaje się tu dość namacalne to jakaś chyba wzajemna niechęć do podjęcia normalnej współpracy (aczkolwiek mogę się mylić).

 

Poza tym jestem pod ogromnym wrażeniem wysnutych już na tym etapie wniosków. Wybaczcie drodzy forumowicze, jednak niektóre wygłaszane tu postawy - zwłaszcza na tym etapie - zasługują na miano moherowego beretu z antenką.  



#199 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 22 luty 2013 - 12:10

Ok,


Niech bedzie z drugiej strony: czy jak zepsuje sie Wam na gwarancji lusterko w Mercedesie to wymieniaja Wam od razu samochod na nowy? 

 

Kazdy wedke chce na wczoraj, jak wstawka z burnta ma 7 a nie 8 mm srednicy to juz jest wielkie halo i pracownia rypana ile wlezie, znawcow rodbuildingowych mamy wystarczajaco do obdzielenia calej Europy, o kolowrotkach to nawet strach wspominac, jeno metal, piniony, srony, lozyska ceramiczne i dyskusje czy takie a nie inne podparcie jest idealne do 30-letniego lowienia a kreciolek za miesiac w dziale sprzedam. Wszystko co kupujemy ma miec dozywocie, jaki jest w tym wszystkim sens? Toc i tak za chwile wyjda nowe Phenixy, ATC czy jeszcze cos innego i te dozywocia koncza sie nawet nie na ustawowych 15 latach tylko znacznie wczesniej. Zielinskiego zrypano za gwarancje chociaz zaden nawet nie mial blanku w reku, nawet jak byly przeslanki, ze facet jakies fajny czy cos takiego naprawial z wlasnej kieszeni. Ale nie, najlepiej dowalic. 

 

Sorki ale straszne oszolomiarstwo sie wdalo. Tak przynajmniej ja to widze. Jaka w takim razie jest definicja dobrze wykonanej wedki i jak ma sie to chociazby do wyrobow seryjnych znanych amerykanskich marek? Ile chcemy dostac za 150 zl? Co jest najwazniejsze- dobrze polozona zywica na omotkach czy moze dobrze dobrany pod nasze potrzeby blank, sensowne rozlozenie przelotek, wyznaczenie kregoslupa i nie wsadzenie na mine chociazby przy pomocy przelotek za 600 zl potrzebnych jak zeby w dupie? Oczywiscie mozna sobie jak ktos ma talent i checi krecic wedki w domowym zaciszu, jak cos nie wyjdzie to zaczac od poczatku, posiedziec i popiescic. Proponuje przeliczyc ten czas na roboczo-godziny i wtedy wyjdzie prawdziwy koszt wedki. 

 

Kazdy z nas jest czlowiekiem i popelniamy bledy, mniejsze, wieksze, jak popadnie ale wszystko idzie naprawic, szczegolnie niedolana przelotke, bez jaj panowie!!!

 

Bujo


  • Kuba Standera, Dienekes i krystiano1981r lubią to

#200 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 22 luty 2013 - 12:25

Bujo ma rację... :) wszystko można naprawić poprawić pod warunkiem że pracownia nadal jest i działa :D mam namyśli ś.p. XRODS :huh:







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gwarancja, reklamacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych