Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Reklamacje w pracowniach rodbuildingowych

gwarancja reklamacja

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
348 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 24 luty 2013 - 19:11

Yankis absolutnie nic obraźliwego nie starałem się napisać, tylko dla mnie jest proste jak parasol, płacę to żądam i wymagam, a że koledze zdarzyła się wpadka to trudno, postara się  poprawić aby klient był zadowolony i tematu nie ma.

Nie ujmuję koledze Robbox techniki wykonania, czasem tak wyjdzie że estycznie nie wygląda to najlepiej, trudno trzeba gorzką pigułkę przełknąć i starać się aby sytuacja się nie powtórzyła.


Użytkownik Jozi edytował ten post 24 luty 2013 - 19:12


#242 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 24 luty 2013 - 19:14

Panowie o czym wy tu .........?

Macie wątek o reklamacjach w pracowniach..

Coś mi się zdaje że wasza dyskusja w tym wątku ma nie wile wspólnego z pracownią BRC.

Tak wiec poszukajcie sobie ciekawszego miejsca.

Dodam że nie posiadam żadnego powtarzam ŻADNEGO interesu w bronieniu pracowni BRC.

Mam dwa patyki od nich i jestem wpełni zadowolony z jakości wykonania.

Na dowód foto.....

Załączone pliki


  • Dienekes lubi to

#243 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 24 luty 2013 - 19:45

To teraz właśnie jedna nie do końca "cudnie" wykonana omotka zakłamuje rzeczywistość... 

Popatrzcie sobie na inne fotki wędek wykonanych w BRC. Widać przecież, że są wykonane na wysokim poziomie i z dużą estetyką.

 

Prawda jest taka, że zdecydowana większość wędek wychodzących z naszych pracowni jest na bardzo wysokim poziomie, ale każdej z tych pracowni zdarza się raz na jakiś czas "puścić bąka". Jeśli ktoś lubi delektować się takim "bąkiem" to jego problem...

 

 

mrWhite7 otwórz swoją pracownię, strugaj patyki klientom i wklejaj fotki każdej wykonanej omotki. Będziemy oceniać i mierzyć wszystko pod mikroskopem i jak tylko zdarzy Ci się jedna mała niedoróbka to... a sam sobie odpowiedz... ekspertów od oceny jest tutaj sporo ;)

Kolego  szanowny

Po to jest to forum aby między innymi oceniać te prace. Otwierając pracownię każdy musi sobie zdawać sprawę z tego że jego praca będzie oceniana publicznie .Moja praca jest też oceniana przez mojego szefa i tak powinno być. Nie narzekam na moją pracę, więc pracowni nie otworzę bo wydaje mi się że jeszcze musiałbym się bardzo dużo nauczyć zanim bym wykonywał kije na wysokim poziomie. Niestety nie każdy ma takie samo podejście  ;) . Moje prace zamieszczam w swoim wątku i możesz sobie je oceniać , przecież ich nie ukrywam i jestem otwarty na krytyką.Jednym się podobają innym nie i tak powinno być . Co do tych wędek na "wysokim poziomie" to nie widziałeś interesujących zbliżeń , ja widziałem więc mam zdanie odmienne dotyczące owego poziomu.

Jakby chodziło o jednorazowe "puszczenie bąka" no cóż zdarza się każdemu ale chyba za dużo tych bąków. Zapewniam cię że nie delektuje się zapachem puszczanych seryjnie bąków ale zostałem sprowokowany postami typu " przecież inni też robią bąki" czy też "przejaskrawione i tendencyjne bo w rzeczywistości to jest "miodzio" , zarzucano mi już różne zadry, niechęć , stronniczość ale przecież spójrzcie na zdjęcia i sprawa jasna jak słońce! Ekspertem nie jestem ale mam odwagę mieć swoje zdanie i cenię ludzi którzy też je posiadają.

Jak zostanę sprowokowany to wstawię więcej tych "bąków" a wtedy będzie prawdziwy smród  :ph34r:


  • krokop lubi to

#244 OFFLINE   maximus

maximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Jacek

Napisano 24 luty 2013 - 21:17


 

Byłem na Targach Poznańskich, które były zdominowane niestety przez karpiarzy, ale był też jeden rodbuilder, nie podam nazwy, bo nie w tym rzecz, ale nie był to BRC.

Przemacałem wszystkie kije pod kątem omotek i lakieru. Praktycznie na każdym była mniejsza lub większa tego typu niedoskonałość, którą było widać po uważnym obejrzeniu lub przejechaniu paznokciem po lakierze omotki.

Nie uważałbym tego za istotny błąd, bo omotka była przesiąknięta lakierem, tylko, że na tym ostatnim zwoju tworzył się taki minimalny schodek, wyraźnie zarysowywała się krawędź. Na zdjęciu makro jest to przejaskrawione, bo w rzeczywistości prawie tego nie widać.

 

Kile prezentowały się wyśmienicie, nawet fotki porobiłem, ale niestety z komórki i słabo cokolwiek widać.

Chłopie ogarnij się,ja też byłem na Targach,oglądałem wędki z Art-Rodu wystawione jako wzorce i nie widziałem żadnych niedoskonałości na przelotkach ani nigdzie indziej.Myślę,że wystawiając kije niedopracowane to tak jakby sobie strzelii w kolano przy tylu zwiedzających i oglądających to mogliby zamykać pracownię.



#245 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 24 luty 2013 - 21:25

Kolego  szanowny

Po to jest to forum aby między innymi oceniać te prace. Otwierając pracownię każdy musi sobie zdawać sprawę z tego że jego praca będzie oceniana publicznie .Moja praca jest też oceniana przez mojego szefa i tak powinno być. Nie narzekam na moją pracę, więc pracowni nie otworzę bo wydaje mi się że jeszcze musiałbym się bardzo dużo nauczyć zanim bym wykonywał kije na wysokim poziomie. Niestety nie każdy ma takie samo podejście  ;) . Moje prace zamieszczam w swoim wątku i możesz sobie je oceniać , przecież ich nie ukrywam i jestem otwarty na krytyką.Jednym się podobają innym nie i tak powinno być . Co do tych wędek na "wysokim poziomie" to nie widziałeś interesujących zbliżeń , ja widziałem więc mam zdanie odmienne dotyczące owego poziomu.

Jakby chodziło o jednorazowe "puszczenie bąka" no cóż zdarza się każdemu ale chyba za dużo tych bąków. Zapewniam cię że nie delektuje się zapachem puszczanych seryjnie bąków ale zostałem sprowokowany postami typu " przecież inni też robią bąki" czy też "przejaskrawione i tendencyjne bo w rzeczywistości to jest "miodzio" , zarzucano mi już różne zadry, niechęć , stronniczość ale przecież spójrzcie na zdjęcia i sprawa jasna jak słońce! Ekspertem nie jestem ale mam odwagę mieć swoje zdanie i cenię ludzi którzy też je posiadają.

Jak zostanę sprowokowany to wstawię więcej tych "bąków" a wtedy będzie prawdziwy smród  :ph34r:

No kolego...

To co napisałeś teraz to bardzo poważny zarzut i należałoby się z tego wytłumaczyć...

Zadziwiające to dla mnie bardzo.

Jesteś w posiadaniu jakichś zdjęć, zbliżeń, itd. i straszysz, że jak zostaniesz sprowokowany to pokażesz???  

Przecież to brzmi jak jakiś wywiad konkurencji, która robi jakieś tajne rzeczy w niecnym celu ... O co tutaj chodzi? Kto i dla kogo robi, gromadzi jakieś tego typu zdjęcia? No i po co? No przecież żaden normalny wędkarz takich rzeczy robił nie będzie...

Czy może to po prostu zwykle trolowanie ?



#246 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 24 luty 2013 - 21:40

Mi też się mocno zdaje że kolega @mrWhite7 albo pomylił wątki albo mocno się zaangażował po ,ktorejś z stron.

Nieładnie bo sam kreci patyki ;)

Wiecej obiektywizmu kolego @mrWhite7 tym bardziej że to niezbyt elegancko "puścić bąka" w stylu wiem i nie powiem :huh:

A druga sprawa to jak sam napisałeś wyżej - Ekspertem -  nie jesteś wiec po co się udzielać w sprawach ,ktore Ciebie nie dotyczą osobiscie.

 

Do MODERATORA

Prosze o przeniesienie tej jałowej nic nie wnoszącej dyskusji do wątku o reklamacjach w pracowniach.

Mają tu niewątpliwie osobiste wycieczki pod adresem niektórych użytkowników.

Poponuje zamknąć watek do czasu załatwienia finalnie sprawy pomiedzy samymi zainteresowanymi kolegami @apio i @robbox4

 

 

Ps Prosił bym też samych zainteresowanych kolegów o informacje jak sprawy z naprawą gwarancyjną sie mają dalej?

Czy kij trafił już do pracowni celem naprawy???


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 24 luty 2013 - 22:49


#247 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 25 luty 2013 - 00:49

No kolego...

To co napisałeś teraz to bardzo poważny zarzut i należałoby się z tego wytłumaczyć...

Zadziwiające to dla mnie bardzo.

Jesteś w posiadaniu jakichś zdjęć, zbliżeń, itd. i straszysz, że jak zostaniesz sprowokowany to pokażesz???  

Przecież to brzmi jak jakiś wywiad konkurencji, która robi jakieś tajne rzeczy w niecnym celu ... O co tutaj chodzi? Kto i dla kogo robi, gromadzi jakieś tego typu zdjęcia? No i po co? No przecież żaden normalny wędkarz takich rzeczy robił nie będzie...

Czy może to po prostu zwykle trolowanie ?

Ogarnij się człowieku 

Wytłumaczyłem sprawę że dostałem fotki na priv abym ocenił wykonaną pracę  i nic więcej ,ponadto człowiek sobie zastrzegł żebym tego nie wykorzystywał i tyle.

Nikogo nie straszę bo po co ? i czym niby , pokazaniem partactwa ? przecież zostało już pokazane.

Wywiad konkurencji ? To chyba żart Za dużo filmów chłopie oglądasz , :)



#248 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 25 luty 2013 - 00:57

Mi też się mocno zdaje że kolega @mrWhite7 albo pomylił wątki albo mocno się zaangażował po ,ktorejś z stron.

Nieładnie bo sam kreci patyki ;)

Wiecej obiektywizmu kolego @mrWhite7 tym bardziej że to niezbyt elegancko "puścić bąka" w stylu wiem i nie powiem :huh:

A druga sprawa to jak sam napisałeś wyżej - Ekspertem -  nie jesteś wiec po co się udzielać w sprawach ,ktore Ciebie nie dotyczą osobiscie.

 

Do MODERATORA

Prosze o przeniesienie tej jałowej nic nie wnoszącej dyskusji do wątku o reklamacjach w pracowniach.

Mają tu niewątpliwie osobiste wycieczki pod adresem niektórych użytkowników.

Poponuje zamknąć watek do czasu załatwienia finalnie sprawy pomiedzy samymi zainteresowanymi kolegami @apio i @robbox4

 

 

Ps Prosił bym też samych zainteresowanych kolegów o informacje jak sprawy z naprawą gwarancyjną sie mają dalej?

Czy kij trafił już do pracowni celem naprawy???

Wątków nie pomyliłem , chyba jest to wątek o wyrobach i działalności firmy BRC

Ekspertem nie jestem ..oczy mam i partactwo rozpoznam z daleka i myślę że to stwierdzenie jest bardzo obiektywne co do eksperta to lepiej nie wymagaj opinii eksperta bo może być jeszcze bardziej miażdżąca   :)

Dyskusja nie jest jałowa bo wnosi do sprawy i ujawnia co nieco 

Wycieczki osobiste ? bardzo wątpliwe chyba chodzi raczej  o obiektywną opinię działalności firmy , wykonywanej pracy, więc nie mieszaj spraw. Pana Roberta czy też kogokolwiek z BRC nie znam i nic osobistego mnie nie łączy więc nie ma mowy o jakiś osobistych motywach :)

Co do załatwienia sprawy to chyba obie strony wyraziły chęć jej załatwienia więc wymaga poczekać.

Na pewno nie pisałbym żadnych postów ale zostałem sprowokowany tuszowaniem i zakłamywaniem rzeczywistości przez forumowicza Yankis i tyle w temacie


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 25 luty 2013 - 01:02


#249 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 25 luty 2013 - 08:57

Ogarnij się człowieku 

Wytłumaczyłem sprawę że dostałem fotki na priv abym ocenił wykonaną pracę  i nic więcej ,ponadto człowiek sobie zastrzegł żebym tego nie wykorzystywał i tyle.

Nikogo nie straszę bo po co ? i czym niby , pokazaniem partactwa ? przecież zostało już pokazane.

Wywiad konkurencji ? To chyba żart Za dużo filmów chłopie oglądasz , :)

Więc sam się ogarnij, bo siejesz ferment i nic poza tym... Przeczytaj sobie swoje powyższe posty w tym temacie i spójrz na nie jako obserwator to może zrozumiesz...

Co do oglądania filmów, to moim numerem 1 jest "Ojciec Mateusz", więc znam się na "rzeczy"  :) :) :)



#250 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 25 luty 2013 - 09:20

@mrWhite zejdź ze mnie, bo nieprzyjemnie się robi.



#251 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3601 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 25 luty 2013 - 12:18


Dyskusja zeszła poniżej dopuszczalnego poziomu, koledzy. Wracamy do merytorycznych rozmów, dla personalnych wątków jest priv.

 



#252 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 25 luty 2013 - 12:45


Przelotka jak przelotka ,popełniono  kilka błędów przy jej instalowaniu. Pierwszym dużym błędem jest nawinięcie kilku zwojów nici za dużo i w konsekwencji niedolanie lakieru powodujące wystawanie gołej nici spod lakieru co koszmarnie wygląda.Nić omotkowa "wjechała "już na ramkę Na mój gust jest też za dużo lakieru przed przelotką co może jest kwestią gustu a nie jakimś błędem ale ogólnie coś takiego z pracowni ...aż trudno uwierzyć

przelotkabrc.jpg

 

 

Czy ta nić jest za daleko? A gdyby tam miałby być jeszcze pętla na stopce, to trzeba by pojechać jeszcze 3-4 zwoje wyżej i potem za stopkę. To nie taki oczywiste jak dla mnie. 



#253 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 25 luty 2013 - 13:31

Przelotka jak przelotka ,popełniono  kilka błędów przy jej instalowaniu. Pierwszym dużym błędem jest nawinięcie kilku zwojów nici za dużo i w konsekwencji niedolanie lakieru powodujące wystawanie gołej nici spod lakieru co koszmarnie wygląda.Nić omotkowa "wjechała "już na ramkę Na mój gust jest też za dużo lakieru przed przelotką co może jest kwestią gustu a nie jakimś błędem ale ogólnie coś takiego z pracowni ...aż trudno uwierzyć

przelotkabrc.jpg

 

 

Czy ta nić jest za daleko? A gdyby tam miałby być jeszcze pętla na stopce, to trzeba by pojechać jeszcze 3-4 zwoje wyżej i potem za stopkę. To nie taki oczywiste jak dla mnie. 

 

 

Co racja to racja ,można było zrobić omotkę typu Domenic Federico tylko autor nie był konsekwentny i nie przeprowadził tego  do końca , jakby pociągnął kilka zwojów i owinął ze dwa razy ramkę oraz płynnie przeszedł nicią przed przelotkę to miałoby to sens no może jak poprawiał to zrobił coś w tym stylu

PoprawionaprzelotkaBRC_zps416ced57.jpg

 

ale zapomniał zrobić ze dwa zwoje już na ramce 

Lakierowanie jednak pozostawia do życzenia .

Dla zainteresowanych mam fajny tutorial .pdf jak wykonać omotkę typu Domenic Federico to chętnie udostępnię , proszę pisać na priv mailowy bo najlepiej wysłać dokument przez maila 

Omotkę tego typu stosuje się dla przelotek "otwierających " aby dodatkowo zabezpieczyć przelotkę przed wyrwaniem



#254 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 luty 2013 - 13:39

pdf'y mozna tez wstawiac do watkow :)



#255 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 25 luty 2013 - 13:46

A ten domenic federico to nie jest przypadkiem pętla Forhana?



#256 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 25 luty 2013 - 13:50

A ten domenic federico to nie jest przypadkiem pętla Forhana?

Nie wchodziłem w szczegółowe nazewnictwo ale bardzo prawdopodobne że myślimy o tm samym , zaraz postaram się jakoś ten .pdf wstawić to się wyjaśni 

Może ktoś pomoże z tym pdf bo nie mogę zaleźć gdzie się to wstawia


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 25 luty 2013 - 13:53


#257 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 25 luty 2013 - 14:04

Locking Forhan

 

http://www.rodbuildi...ng-wrap/cat/509

 

Nie tylko otwierających, ja stosuję do elek w ciężkich kijach.

 

http://www.rodbuildi...ary/forhan.html


Użytkownik yankis edytował ten post 25 luty 2013 - 14:09


#258 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 25 luty 2013 - 14:08

Jak zwał tak zwał ale myślę że chodzi koledze o taki rodzaj omotki . Wstawiłem obrazy myślę że opisy nie potrzebne

pluginguidejednostopkow.jpg

pluginguidejednostopkow.jpg

pluginguidejednostopkow.jpg

pluginguidejednostopkow.jpg

 

pluginguidejednostopkow.jpg



#259 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2013 - 14:14

A ten domenic federico to nie jest przypadkiem pętla Forhana?

 

Dokładnie, Forhan Locking Wrap - potrafi klikać niestety ;)



#260 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 luty 2013 - 14:22

Powiedziałbym nawet, że tym bardziej - tyle tam lakieru przed stopką. Jak już się stopka odklei (czy też: jeżeli się odklei), to będzie klikac jak amen w pacierzu  :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gwarancja, reklamacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych